News Archive

5. listopada 2020

Stalexport Autostrada Małopolska tankuje z HectronicFirma Stalexport Autostrada Małopolska wybrała firmę Hectronic Polska jako głównego wykonawcę do zmiany systemu zarządzania stacją paliw na terenie Obwodu Utrzymania Autostrady A4 przy węźle Brzęczkowice koło Mysłowic. W miejsce starych i wyeksploatowanych już urządzeń stanął nowoczesny odmierzacz paliwa zintegrowany z niezawodnym automatem do tankowania o nazwie HecPump.

Nowy system pozwala bezobsługowo tankować flotę pojazdów Obwodu Utrzymania Autostrady, która obsługuje odcinek Katowice – Kraków. Tankowanie odbywa się za pomocą bezstykowych identyfikatorów przypisanych do pojazdów i kierowców. Zarządzanie stacją paliw prowadzone jest z Centrum Utrzymania Autostrady za pośrednictwem oprogramowania Hecpoll. Tam też nadawane są uprawnienia do tankowania, wprowadzane restrykcje dla kart oraz odbywa się kompleksowe rozliczanie rozchodów paliwa wraz z badaniem średniego zużycia przez poszczególne pojazdy. Dane z tankowań łącznie z danymi o poziomie paliwa w zbiornikach na stacji przekazywane są również do Centralnego Rejestru Rozliczeń.

Autostrada A4 to kolejna autostrada wyposażona w systemy Hectronic dedykowane do bezobsługowego tankowania i rozliczania paliwa. Wcześniej nasze systemy zostały zainstalowane na autostradach A1 i A2. Tam również zaopatrują w paliwo piaskarki, pługi śnieżne i inne pojazdy, których rolą jest obsługa techniczna autostrady.