Historia

Kamienie milowe Hectronic

Na początku był entuzjazm i wizjonerskie myślenie. Ale i dzisiaj, ponad pół wieku później, innowacja, kreatywność i specjalistyczna wiedza są fundamentami filozofii naszej firmy i naszego sukcesu.

dzisiaj

Dzięki swoim produktom Hectronic obecny jest na całym świecie. Zatrudnienie w firmie wynosi ponad 300 pracowników, do tego 7 spółek zależnych i ponad 70 partnerów handlowych. Dzięki szerokiemu spektrum produktów i usług Hectronic spełnia wyzwania globalnego biznesu.

2014

Po utworzeniu firmy Hectronic Vertriebs- & Service GmbH z siedzibą w Oberhausen, kolejnym krokiem jest otwarcie oddziału w Bremie. Obie placówki gwarantują najwyższą jakość obsługi
na terenie całej północno-zachodniej część Niemiec.

2013

Otwarcie Hectronic Vertriebs- & Service GmbH w Oberhausen.
Przejęcie działu sprzedaży i wsparcia dostawcy dystrybutorów paliwowych Bennett & Sauser
w Solothurn w Szwajcarii.

2010

Hectronic umacnia swoją pozycję na rynkach światowych i otwiera kolejne swoje przedstawicielstwo, tym razem w Chesapeake w USA. Rynek amerykański to dla Hectronic olbrzymi potencjał, szczególnie w obszarze parkomatów.

2009

Hectronic przejmuje austriacką firmę EDV SOS GmbH, specjalizującą się w dziedzinie systemów kasowych.

2006

W styczniu 2006 roku Hectronic świętuje 10-cio lecie obecności w Bonndorfie.
Podczas jubileuszowej uroczystości następuje pokoleniowa zmiana zarządu.

2005

Inteligentne rozwiązania Hectronic w zakresie systemów dla parkingów i stacji paliw zostały dobrze przyjęte przez rynek. Jakość i innowacyjność produktów są przekonujące i czynią Hectronic jednym z liderów rynku w obu segmentach.
W miejscowości Bangalore powstaje nowa spółka zależna – Hectronic Indie.
Pod koniec 2005 roku Stefan Forster zastępuje swojego ojca, Ernsta Forstera, na stanowisku dyrektora zarządzającego firmy.

2000

W dniu 15.02.2000 roku w Częstochowie została powołana spółka Hectronic Polska.
Trzej członkowie zarządu: Tomasz Gabryś, Dariusz Kostrzewa i Jacek Wojtasik zostają
jej współudziałowcami.
Zaledwie kilka miesięcy później, w Paryżu, została założona spółka zależna Hectronic Francja Sarl. Również tutaj szef oddziału Sylvain Duverger został jej udziałowcem.

1999

Produkcja w Brugg w Szwajcarii zostaje zakończona i przeniesiona do Bonndorfu.
Sprzedaż i serwis pozostają w Szwajcarii.

1996

W czasie gdy Hectronic rozszerza swoją działalność firma Mannesmann-Kienzle, a później VDO Kienzle popada w trudności. Na początku 1996 roku Hectronic AG przejmuje od VDO Kienzle zakład produkcyjny w Bonndorfie, specjalizujący się w produkcji automatyki dla stacji paliw
i systemów parkingowych.

1964

Podczas gdy pierwszy filar obecnej firmy Hectronic – firma Kienzle – posiada już ugruntowaną pozycję na rynku, drugi jest w fazie rozruchu. W roku 1964 w miejscowości Brugg w Szwajcarii rozpoczyna działalność Hectronic AG. Firma daje się poznać na rynku dzięki systemom
do automatycznego zabezpieczenia zbiorników przed przepełnieniem. Z czasem Hectronic zyskuje wiodącą pozycję w Szwajcarii instalując ponad 30.000 zabezpieczeń.

1950/55

W tym czasie samochód staje się symbolem powojennego ożywienia w Niemczech. Rosnąca liczba pojazdów powoduje zatory na drogach i kolejki na stacjach paliw. Firma Kienzle szybko reaguje na potrzeby rynku i wkrótce staje się pionierem w branży urządzeń do stacji paliw.

W miejscowości Isny rozpoczęto produkcję liczydeł do dystrybutorów. Wkrótce teren w Isny okazuje się zbyt mały dla rozwijającej się produkcji. Traf chciał, że burmistrz i rada miasta Bonndorf oferują dwa zupełnie nowe tereny fabryczne aby przyciągnąć nowe firmy. Kienzle
i Dunker nabywają oba tereny. W 1955 Kienzle przenosi zakład produkcyjny z Isny do Bonndorfu
i w tym samym czasie rozpoczyna tam produkcję parkomatów. W ciągu następnych trzech
lat liczba pracowników rośnie z 25 do 80.

1944/45

Krótko przed końcem II Wojny Światowej produkcja z Villingen zostaje przeniesiona
do miejscowości Isny. Kilka miesięcy po zakończeniu wojny francuskie oddziały okupacyjne demontują wszystkie maszyny i zabierają je do Francji. W fabryce w Isny produkcja zaczyna
się od podstaw. Pierwsze produkty to specjalistyczne wiertła dla dentystów i laboratoriów stomatologicznych.

1928

Założona w 1922 roku przez braci Hellmuta i Herberta Kienzle firma Kienzle AG zostaje podzielona na dwie części. Hellmut Kienzle przejmuje działalność zegarmistrzowską prowadzoną
w Schwenningen a dr Herbert Kienzle dział taksometrów i parkometrów, który później przekształci się w Kienzle-Apparate GmbH w Villingen.